Suurvesi Alam-Pedja luhal lodjaga ja shokolaadi-mandli biscotti

Täna oli meil tüdrukute päev lodjal ehk siis käisime Sindri ja Soovikuga Emajõe kauneid luhasid piilumas. Lodi Jõmmu oli küll veidi ära peidetud, kuid tänu Sindrinahale leidsime siiski õige koha kiirelt kätte ja saime pardale. Ma pidin küll shoki saama, et lodjale pääsemiseks tuli redelist ronida aga nagu kapten-poiss ütles: “ei ole veel keegi lodjast maha jäänud” ja nõnda sain ka mina sellega hakkama. Pehmetel lambanahkadel lebotades sai tuule õrna kiigutamist ja võrratuid vaateid lausa 2 tundi nauditud. Isegi ilma oli keegi päris kenaks ja päikeseliseks võlunud.

Vett oli palju ja isegi veidi linnulaulu lasti meile. Kahjuks linde-loomi meil oluliselt näha ei õnnestunud. Mõned pildid ka mälestuseks sellest toredast päevast ja kes pole veel lodjasõidul käinud, siis soovitan kindlasti selle ette võtta kiiremas korras! Asi on seda väärt!

Lodjasõitudest leiate infot siit: www.lodi.ee

Eile katsetasin oma elus esimest korda teha biscottit – kõik ju mudugu teevad neid. Maitse ja konsistensi poolest istus mulle küll, eriti piparmündi cappuccinoga, kuid tegemine oli rohkem kui keeruline. Võibolla valisin alustamiseks lihtsalt vale retsepti aga minu tainas ei olnud küll kusagilt otsast vormitav ja seega tuli selline ebamäärase kujuga asi sellest. Minu arvates oli originaalretseptis tehtud jahu kogusega mingi viga. Järeldus – asi vajab veel kõvasti harjutamist, sest harjutamine teeb meistriks ju teatavasti.

Shokolaadi-mandli biscotti
(Originaalretsept toidublogist “Evan’s Kitchen Ramblings“)

60 g võid
100 g muscovado suhkrut
1 muna, lahti löödud
1 1/4 tl vanilje ekstrakti
150 g jahu (mina lisasin vähemalt 75g veel otsa)
20 g kakao pulbrit
1 tl küpsetuspulbrit
1/4 tl soodat
125 g mandlilaaste
peotäis shokolaadinööpe

Valmistamine:
Löö või koos suhkruga vahtu, kuni see on pehme ja kohev. Lisa lahtiklopitud muna ja vaniljeekstrakt.
Sega jahu, kakao, küpsetuspulber ja sooda kokku. Sega omavahel muna-või segu ja jahusegu. Lisa mandlid ja shokolaadinööbid.
Vormi taignast pätsike ja aseta see küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Torgi kahvliga mõned augud sisse.
Küpseta eelsoojendatud ahjus 180 kraadi juures 35-40 minutit.
Jahuta, lõika umbes 2 cm paksusteks viiludeks. Lao need uuesti ahjuplaadile ning küpseta 170 kraadi juures 12-15 minutit, kuni servad on kenasti krõbedad.

This entry was posted in Küpsised, Magustoidud and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *