Fettuccine Bolognese ala Buddy

Kuna suvi on vaid 40% installitud ning edasi viskab vaid errorit, siis otsustasin ennast lohutada päikeselise Itaalia hõngulise toiduga. Mis teha, ma viimasel ajal vaimustuses neist toitudest ja mõned katsetused tulevad kindlasti veel.

Tulles nüüd selle konkreetse roa juurde, siis nõuab see natuke nokitsemist ja palju-palju kannatust. Miks peaks ühte kastet nõnda kaua keetma? Tegelikult miks võtavad Itaalia pärased toidud üldse nõnda kaua? Enamjaolt on see selleks, et liha saaks hästi pehmeks keeda ja laguneda ühtlaselt kastme sisse ning et see omandaks kastmele omase maitse. Teiseks põhjuseks on, et aurutada välja üleliigne vedelik, kuna purustatud tomatid jms. tulevad koos suure hulga vedelikuga. Viimaseks aga see, et kõik maitsed saaksid omavahel kombineeruda ja luua selle võrratu maitse, mille pärast me oleme valmis kannatama see 2-3 tundi.

Fettuccine Bolognese
(Originaalretsept TLC Cooking “Fettuccine Bolognese“)

60 g võid
1 sl oliivõli
1 sibul
2 porgandit
2 sellerivart
soola, pipart
500 g seahakkliha
500 g loomahakkliha
120 ml valget veini
loorberileht
750 g purustatud tomateid
250 ml vett
muskaati
riivitud parmesani

Tükelda sibul, porgand ja seller pisikesteks kuubikuteks. Kuumuta potis oliivõli ja või, ning pane aedviljatükid vaiksel kuumusel hauduma. Lisa maitseks natukene soola ja pipar. Hauta umbes 10 minutit, kuni aedviljad hakkavad kenasti pehmeks minema.
Lisa hakklihad ning jäta vaikselt podisema, kuni kenasti läbi küpsenud. Tegu ei ole pruunistamisega vaid just hautamisega.
Seejärel lisa valgevein, purustatud tomatid, vesi ja loorberileht. Lase vaiksel tulel podiseda umbes 2,5 tundi, aegaajalt segades.
Vahetult enne valmimist lisa umbes teelusikatäis muskaati. Seejärel kalla kaste pasta peale ning riivi kõige peale parmesani. Serveeri koheselt.

This entry was posted in Kaste, Soolased toidud and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *