Pitsa – see õige noh!

Ameerikas käies ostsin sealt ka mitmeid erinevaid köögitvikuid omale ja sealt hulgas pitsakivi. Kes nüüd arvab, et “milleks kivi kaasas tassida kivi on raske, kanna parem juustu kaasas juust kerge” (Pantalone, “Armastus Kolme Apelsini vastu”), siis pean vastama, et asi oli täiesti väärt seda! Ma tean, et ideeliselt müüakse mingisugused ka Tallinnas Stockmanis aga sinna satun ma samaharva kui Ameerikasse. 😛

Igatahes õige taigna-, kastmeretseptiga ja pitsakivil küpsetatud pitsa on hoopis omaette tase! Parim pitsa mida mina söönud olen, mitte et ma oleks neid nii palju söönud aga see oli hoopis omaette klass.

Taigna ja kastme retseptid leidsin TLC “Kitchen Boss” saate retseptide hulgast. Väga mõnus saade ja nüüd võin täiesti südamest kinnitada, et Buddy Valastro teab mida ta teeb ja teeb seda hästi! Pitsa välimusega tuleb küll veel kõvasti vaeva näha mul, sest ümaraks ma teda küll ei saanud, kuid ega see maitset mõjutanud. 😀

Pitsa taigen
(Originaalretsept: TLC “Kitchen Boss” Buddy’s Pizza Dough)

425 g jahu
270 ml leiget vett
3/4 tl kuivpärmi
1 tl peensoola
2 sl oliivõli

Valmistamine:
Sega komponendid kausis kokku, kuni moodustub üks korralik klomp. Kui tainas tundub kuiva võitu lisa veidi vett, või kui kleepub liialt kausi seintele lisa veidi jahu.
Edasi sõtku õrnalt jahusel köögiletil, kuni tainas on ühtlane ja mõnusalt elastne. Vormi taignast pall ja aseta see õrnalt õlitatud kaussi kerkima. Kata kausike toidukile või käterätiga ning jäta 30-45 minutiks seisma.
Seejärel kalla tainas kausist välja ja sõtku õhku välja. Jaga tainas vastavalt kaheks või kolmeks osaks (sa saad kas 3 20-25 cm või 2 30-35 vm läbimõõduga pitsat) ja sõtku veel õhku välja.
Edasi aseta tainas õlisele alusele ja kata õlitatud toidukilega ning jäta üheks tunniks seisma. Soovi korral võid ka jätta külmkappi üleöö seisma (sellisel juhul tuleb enne küpsetamist lasta taignal 10-15 minutit toatemperatuuril soojeneda).
NB! See kausside ja pindade õlitamine on tähtis, kuna see taigen kipub igale poole kleepuma kinni.

Pitsa kaste
(Originaalretpset TLC “Kitchen Boss” Buddy’s Pizza Sauce)

500 g purustatud tomateid või vedelamapoolset tomatipastat
2 sl oliivõli
2 küüslaugu
40 g riivitud või pulbrina parmesani
1 sl suhkrut
veidi soola

Sega komponendid kokku ja jätta umbes tunniks seisma, et maitsed saaksid ühilduda ja katsu mitte enne pitsa tegemist nahka panna. 😛

Pitsa kate ala Kissu ja kokku panemine

suur peotäis beebi-spinatilehti
mõned salaami viilud (4-5 pitsa kohta)
tomatit
75 g cheddar juustu
75 g tavalist juustu

Valmistamine:
Pane pitsakivi ahju ja maksimum kuumusel soojenema umbes 30 minutiks.
Riivi juustud ja viiluta tomatid.
Valmista taignast võimalikult ümmargune pitsakivi suurune latakas. Kui sul ei ole pitsa- või leivalabidat, siis pane see küpsetuspaberile.
Sinna peale pane ohtralt kastet ja aja see kenasti äärteni laiali.
Viska laiali spinatilehti, salaamiviile, tomativiile ja kata juustukihiga.
Tõsta pitsa pitsalabida abil või küpsetuspaberiga kivile ja küpseta, kuni servad on kuldpruunid. Siis tõsta pitsa ahjust välja alusele jahtuma.

NB! Pitsakivi ei tohi kuumana ahjust välja võtta, sest see vägagi tõenäoliselt puruneb siis.

This entry was posted in Pitsa, Soolased toidud and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *